Vermezler...

Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Vermezler...

Mesaj gönderen aNKa »

MINA KARDEŞİMİZİN "konuyu yanlışlıkla kendi şiirleriniz bölümüne açmışım.. hoşgörünüze sığınarak, değerli yetkililer ilgili yerlere taşırlarmı inşallah..." ŞEKLİNDEKİ RİCASI ÜZERİNE MESAJ "ŞİİRLER" BÖLÜMÜNE TAŞINMIŞTIR.

MINA DİYOR Kİ:

ey dil mey-i vasl bi humaret ne-dehend
ey gönül vuslat şarabını mahmurluk olmadan vermezler sana..

bii zahmet-i dey hiç baharet ne-dehend
kışın zahmetine katlanmadan baharı hiç vermezler sana..

ta ba tu heva-yı suz ni hahed büved
bir iğneye dahi heves ettiğin sürece..

ger İsa-i Meryemi ki bared ne-dehend
Meryem'in İsa'sı olsan, izin vermezler sana..

Evhadüddin-i Kirmani Hazretleri Ks.Aziz / Rubailer no:808

şerh; ALLAH aşkı ALLAH vergisidir.., o her murad edenin tahsil edeceği şey değil; ancak murad olunana tevdi edilen bir şeydir..,

iş bu hakikat humhanesinde kendilerine vuslat şarabı ikram edilen o özel müşteriler -ancak- vuslat derdiyle mücerred ve münselih ve mahmur hale gelmiş olanlardır.., şer-i şerif istikametinde 'mücahedat kara-kışının' çilesini sancısını çekmemiş bir salike vuslat baharını vermezler; havasını bile koklatmazlar.., hele bu yolda bir iğnelik umarın tek düğmelik bi garazın varsa.., istidad cevherin -saf ve pak- meşreb-i İsevi de olsa harim-i Cemal'e destur vermezler............

Resim

gönlü sevgiyle.....
Resim
Kullanıcı avatarı
ASLI
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen ASLI »

harikasın mina teşekkür ederim..ben ilk beyiti çok sevdim..hele gül o taze gül öyle hoşki..gönlünde baharında hep bu gül gibi terütaze olsun inşaallahuteala..teşekkürler tekrar.

ey dil mey-i vasl bi humaret ne-dehend

Muhammedî nefeslere...Aşk'la..

Resim
" Esdikçe bâd-ı subh perîşânsın ey gönül,Benzer esîr-i turra-i cânânsın ey gönül "
- nedim -

“Şiirler” sayfasına dön