Muhammedinur

Üzme, Üzülme, Sev, Sevil
Zaman: 23 Mar 2019, 20:49

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2013, 03:16 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11012
Bu konuyu facebook'ta paylan!
Resim

BUrası BUrsa BAzarı
BeZM
-i ELeSTin BeLÂsı!..
NaZ-NiyaZın NûN Nazarı
>SıRR-ı SıFıR es SeLÂsı!..

ZEVK 5493

yiNe RıZa RaMaZanı -> yine bir BayraM SaBaHı!
SeLL u SaLL SıRR-ı SıFıRı -> şeÂNda RaSuLuLLaHı!
RaHMETenlil- ÂLeMînde>BİL>BUL>OLup da YAŞAmak!
MERKEZde RaBBul- ÂLeMîn.. -> MUHİTte AHAD ALLAHı!..

sallallahu aleyhi ve sellem.. celle celâluhu..


08.08.13. 02:58
brsbrsbzr..tktktrstkks..nrml…


AYRıyım ANAm Özlerim
HaSaN Dağımı SÖZlerim
GuRBeTte Bayram sabAHı
SÖZ Dinlemiyor GÖZlerim!..


Ramazan Bayramımızın tüm İslâm Âlemine,
MuhaMMedî Şuûr ve Nûr getirmesini,
MuhaMMedî Sürûr ve O-NûRu YAŞATmasını
Tevhid BİRliğine, DİRliğine ve DİRİliğine Kavuşturmasını,

Tüm kardeşlerimizle BİZ BİR-İZ İÇinde MuhaMMedinur DERgÂHımızda,
El VeDÛD ALLAH celle celâluhumuzun BİZleri Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in;
GEÇmişimize Tevbe,
GELeceğimize Duâ,
Şu ÂNımıza-şe’ÂNımıza Rızâ ve,
Son NEFeste Şehâdet BİRliği ve BİZliğinde buluşturmasını,

Rahmeten li'l-Âlemin OL-AN Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizi vesîle ederek;
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizin Merhâmetinde, MuHaBBetinde, Hasbî Hizmetinde ve Hakîkatında HAKKı ve HaYRı YAŞAmamızı -> RABBi'l-Âlemîn olan El-HÂLIK'ımız ALLAH celle celâluhu’dan GÜL-CANımızın bir GÜLcesiyle Du ve Niyaz ederim..


Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Resim Adede mâ fi ilmillâhi Resim Salâten dâimeten bi devâmi mülkillah.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e ailesine, ashabına ve ehli beytine; selâm, salât, teslimiyet ve bereket ulaşım arzumuzu ulaştır. ALLAH'ın ilminde olanların adedince ve ALLAH'ın mülkünün devâmınca bir salâtla...”


MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..

Resim

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2013, 11:27 
Çevrimdışı
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 27 Şub 2010, 03:00
Mesajlar: 919
Konum: BURSA
Tüm Muhammedinur ailemizin ve Ümmeti Muhammedin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Hayırlara vesile olmasını Rabbi'l-Aleminden dilerim.

Rabbim her zorluğumuza kolaylıklar ihsan etsin, darda kalanlara bolluk ve ferahlık nasip etsin. Hastalara şifa, ömürlerimize bereket versin, inşaAllah!


"Bir adam, bayram günü Hz. Ali (k.v) yanına gitti. Gördü ki; Hz. Ali (k.v) kuru ekmek yiyor. Hz. Ali'ye (k.v) şöyle dedi :
- Bugün bayram olduğu halde sen kuru ekmek yiyorsun!
Hz. Ali (k.v) ona şöyle dedi:
- Bayram o kimse içindir ki; Orucu makbul olmuş, çalışması yerinde görülmüş, günahları da bağışlanmıştır. Bugün bize bayramdır, yarın bize bayramdır. Allah'a (cc) asi olmadığımız her gün bize bayramdır.

Mana üstte anlatıldığı gibi olunca; akıllı olan herkes, dışa bakmayı bırakmalı ve görünüşe takılı kalmamalıdır. " (Abdülkadir Geylani - Gunyet'üt Talibin)

''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''

_________________
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2013, 12:15 
Çevrimdışı
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Kas 2008, 03:00
Mesajlar: 169
Konum: Bursa
Gariban Ağabeyin işaret ettiği gibii, FITRAT ayından geçtik. Çok şükür.
İnşallah kabul edilmiştir.
İnşallah müslüman aleminin başına çöreklenen zalimleri zaptetsin RABBimiz ve hepimize bu imtihanlardan alnımızın akıyla çıkabilmeyi nasib etsin.
MEVLA bir ömrü maddi manevi, eliyle diliyle beliyle ramazan şuuruyla yaşamayı nasib etsin.
MEVLÂ sevinen ve sevindirenlerden eylesin, ahireti bayram olanlardan eylesin İNŞAALLAAH...

Büyüklerimin ellerinden hürmetle öperim :)
Selam ve dua ile...

_________________
HAYYatta hiçbir şey nafile değildir.
Her şey ama her şey NÂFİdir,
BİR HİKMET'e tâbidir...


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2013, 02:18 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Oca 2008, 03:00
Mesajlar: 1283
acakir77 yazdı:
"Bir adam, bayram günü Hz. Ali (k.v) yanına gitti. Gördü ki; Hz. Ali (k.v) kuru ekmek yiyor. Hz. Ali'ye (k.v) şöyle dedi :
- Bugün bayram olduğu halde sen kuru ekmek yiyorsun!
Hz. Ali (k.v) ona şöyle dedi:
- Bayram o kimse içindir ki; Orucu makbul olmuş, çalışması yerinde görülmüş, günahları da bağışlanmıştır. Bugün bize bayramdır, yarın bize bayramdır. Allah'a (cc) asi olmadığımız her gün bize bayramdır.


Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimiz İSLÂMı Tebliğ-Tenzir-Tebşir-Teşhidi itibârı ile DÎN-i Mubîn'imiz ihânete uğramış. Hep mücâhede ile gelmiş... Bugün de devam ediyor. Suriye-Irak-Mısır-Doğu Türkistan-Myanmar-Marakan-Filistin-Somali-Afganistan.... Yürekler yanık, boyunlar bükük, Şiddet-Kan-Ölüm, gırtlaktan keyifle geçmiyor Taam... Ne Bayram ne Ramazan ne İbâdet... DÂRu'l-Harb! Gelişi böyle gidişat böyle... İslâm olana eni konu gülmek Haram. Da'va HAKKın Da'vet Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimizin... UYana düşen, UYANIK OLmak, CEHD, az gülmek çok SABRetmek ve Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimiz İZinden sapmadan, son nefese kadar hizmetkâr olmak in şâe ALLAH! ...

https://www.youtube.com/watch?v=IrsqiE0PKV4

Bayramımız BAYRAM OLa!
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2013, 13:03 
Çevrimdışı
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 17 Şub 2007, 03:00
Mesajlar: 401
Ramazan Bayramımızın tüm İsLÂM Âlemine Sırat-ı Mustakîm üzere BİRlİk-DiRlik getirmesini DUÂ ederim..

SIRAT-i Mustakîm-i MuhaMMed aleyhi's-selâm:

Abdullah İbni Mes'ud radiyallahu anhu:Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bize düz bir çizgi çizdi ve: "Bu rüşd yoludur." dedi. Sonra bunun sağından ve solundan bir çok çizgiler daha çizdi: "Bunlar da bir takım yollardır ki her birinde bir şeytân vardır, ona (kendisine) çağırır!" buyurdu ve En'âm 6/151-153 Âyetlerini okudu." dedi.
(Buhârî , Rikak 4;Tirmizî, Kıyâmet 22; Ibn. Mâce, Mukaddime 1; Darimî , Mukaddime 23)


قُلْ تَعَالَوْاْ أَتْلُ مَا حَرَّمَ رَبُّكُمْ عَلَيْكُمْ أَلاَّ تُشْرِكُواْ بِهِ شَيْئًا وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا وَلاَ تَقْتُلُواْ أَوْلاَدَكُم مِّنْ إمْلاَقٍ نَّحْنُ نَرْزُقُكُمْ وَإِيَّاهُمْ وَلاَ تَقْرَبُواْ الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ وَلاَ تَقْتُلُواْ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ ذَلِكُمْ وَصَّاكُمْ بِهِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ

Kul teâlev etlu mâ harreme rabbukum aleykum ellâ tuşrikû bihî şey’â(şey’en), ve bil vâlideyni ihsânâ(ihsânen), ve lâ taktulû evlâdekum min imlak(imlakin), nahnu nerzukukum ve iyyâhum, ve lâ takrebûl fevâhışe mâ zahere minhâ ve mâ batan(batane), ve lâ taktulûn nefselletî harremallâhu illâ bil hakk(hakkı), zâlikum vassâkum bihî leallekum ta’kılûn(ta’kılûne): DE Kİ: "Gelin size Rabbinizin neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiç bir şeyi ortak koşmayın, anne babaya iyilik edin, yoksulluk endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin. -Sizin de, onların da rızıklarını biz vermekteyiz- Çirkin kötülüklerin açığına ve gizli olanına yaklaşmayın. Hakka dayalı olma dışında, Allah'ın (öldürülmesini) haram kıldığı kimseyi öldürmeyin. İşte bunlarla size tavsiye (emr) etti; umulur ki akıl erdirirsiniz." (En’âm 6/151)

وَلاَ تَقْرَبُواْ مَالَ الْيَتِيمِ إِلاَّ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ حَتَّى يَبْلُغَ أَشُدَّهُ وَأَوْفُواْ الْكَيْلَ وَالْمِيزَانَ بِالْقِسْطِ لاَ نُكَلِّفُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا وَإِذَا قُلْتُمْ فَاعْدِلُواْ وَلَوْ كَانَ ذَا قُرْبَى وَبِعَهْدِ اللّهِ أَوْفُواْ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ


Ve lâ takrebû mâlel yetîmi illâ billetî hiye ahsenu hattâ yebluga eşuddeh(eşuddehu), ve evfûl keyle vel mîzâne bil kıst(kıstı), lâ nukellifu nefsen illâ vus’ahâ ve izâ kultum fa’dilû ve lev kâne zâ kurbâ, ve bi ahdillâhi evfû, zâlikum vassâkum bihî leallekum tezekkerûn(tezekkerûne): Yetimin malına, bulüğ çağına varıncaya kadar, malını en güzel bir şekilde koruyup çoğaltmak hizmetinden başka bir surette yaklaşmayın. Ölçeği ve tartıyı tam ve denk getirin. Biz, herkese gücünün yettiğini teklif ederiz. Söz sahibi olduğunuz zaman, dâvacı veya dâvalı hısım ve akrabanız bile olsa, hep adaleti gözetin. Allah’a karşı verdiğiniz sözlerinizi, yemin ve adaklarınızı yerine getirin. İşte Allah, iyi düşünesiniz diye size bunları emretti. (En’âm 6/152)

وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَن سَبِيلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ


Ve enne hâzâ sırâtî mustekîmen fettebiûh(fettebiûhu), ve lâ tettebiûs subule fe teferreka bikum an sebîlih(sebîlihi), zâlikum vassâkum bihî leallekum tettekûn(tettekûne): Bu benim dosdoğru olan yolumdur. Şu halde ona uyun. Sizi O'nun yolundan ayıracak (başka) yollara uymayın. Bununla size tavsiye etti, umulur ki korkup sakınırsınız.(En’âm 6/153)

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2013, 13:07 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 09 May 2007, 03:00
Mesajlar: 619
Konum: ANTALYA
Ramazan Bayramımızın tüm İslam Âlemine Sağlık ve Selâmet getirmesini RABBımızdan niyaz ederim.

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:ALLAH’tan af ve sağlık dileyin, çünkü bir kimseye imandan sonra, sağlıktan daha hayırlı bir şey verilmemiştirbuyurdu.
(Tirmizî, Deavât, 106, V, 557; Ahmed, I, 3, 78.)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:ALLAH’tan istenen şeyler arasında Allah’a en sevgili olan şey sağlıktırbuyurdu.
(Tirmizî, Deavât, 85. V, 535; 102. V, 552; 128; benzerleri için bk. Müslim, Cihâd, 20, II, 1362; İbn Mâce, Duâ, 5. II, 1265.)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:Dünya ve âhirette afiyet, sağlık isteyin.buyurdu.
(Tirmizî, Deavât, 85. V, 534.129, V, 577.)

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2014, 00:03 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11012
Resim

RamazÂN BİR ÂN.
O ÂN, Şu ÂN-ŞeÂN..
ÂN - ÂN ZaM-ÂNN
BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RamazAN Bayramımızın tüm İslam Âlemine Muhammedi Şuûr ve Nûr ile BİRlik ve DİRlik getirmesini Yüce Rabbımız Allah Teâlâ'mızdan Naz-Niyaz ederim.

Kalan ÖMRümüz ve GönLümüz;
Hayırlı-Sıhhatli, AYık ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAH!..…


Muhammedî Merhamette
Muhammedî Muhabette
Muhammedî Hizmette
Muhammedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-alım İnşâallah!..…

Muhammedî Tevbe BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Dua BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Rıza BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Şehâdet BİZ-BİR-liğimizi asla unutmayalım İnşâallah!..…

Bir yıldıza bakan bakışların buluştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem-imİZin yüce Gönlünde BULuşsun İLE-likte ve BİLE-likte BİZ-BİR-İZ Kevserinde İnşâallah!..

Resim

UÇÂN BULut.. ->ESEN YELLe
biR DAMLa gÖZ YAŞım SELLe

>yiNE GuRBet.. >yiNE HaSRet
BİZ BİR-İZ ->GÖNLÜ GÜZELLe!.

ZEVK 6182

ÜMMî NeBî ->NEFes >SESi.. RaBBın SÖZü ->TÜMü-TAMı
KâLû BeLÂ -> AŞK AYNası.. >cÂNda cÂNÂN >cihÂN CAMı
->MîM-i MeDİNE-MeKKesi.. -> TEKe TEK TEVHİD TEKKesi
->YuSeBBihu TeSBiHinde.. >SaVM-ı RaMaZÂN BaYRaMı!.

27.07.14 -23:33
brsbrs..tktktrstkkmde..


celle celâluhu..
sallallahu aleyhi ve sellem...

bEN >SENde.. SEN >bENde giBi
>“İ K İ”m-İZ -> biR TENde giBi
->A Ş K KEmiRDi >ÖMRüm-üZü
->K E S E R giBi ->r E N d e giBi
->TESTEREsi -> “Ş E' N” d e giBi!.bu DERuNî ÎD-i İLÂHî'nin RÛHumuzda DUYuş ve UYuşunun tüm İslâm Âlemine,
MuhaMMedî Şuûr ve Nûr getirmesini,
MuhaMMedî Sürûr ve O-NûRu YAŞATmasını
Tevhid BİRliğine, DİRliğine ve DİRİliğine Kavuşturmasını,

Tüm kardeşlerimizle BİZ BİR-İZ İÇinde MuhaMMedinur DERgÂHımızda,
El VeDÛD ALLAH celle celâluhumuzun BİZleri Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in;
GEÇmişimize Tevbe,
GELeceğimize Duâ,
Şu ÂNımıza-şe’ÂNımıza Rızâ ve,
Son NEFeste Şehâdet BİRliği ve BİZliğinde BULuşturmasını,

Rahmetenli'l-Âlemin OL-AN Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizi vesîle ederek;
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizin Merhâmetinde, MuHaBBetinde, Hasbî Hizmetinde ve Hakîkatında HAKKı ve HaYRı YAŞAmamızı ->RABBi'l-Âlemîn olan El-HÂLIK'ımız ALLAH celle celâluhu’dan GÜL-CANımızın bir GÜLcesiyle Du ve Niyaz ederim..


Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Resim Adede mâ fi ilmillâhi Resim Salâten dâimeten bi devâmi mülkillah.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e ailesine, ashabına ve ehli beytine; selâm, salât, teslimiyet ve bereket ulaşım arzumuzu ulaştır. ALLAH'ın ilminde olanların adedince ve ALLAH'ın mülkünün devâmınca bir salâtla...”


MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..

Resim Kul İHVANî

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2014, 00:17 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Tem 2007, 03:00
Mesajlar: 2583
Konum: Kamiloba
ZeVK-i garibÂN

Patlayan fişekler değil, bombalar patlıyor her yerde
Dağılmış islâm ÜMMeti, arıyor hablillahı [*] nerde
Kardeş kardeşi vuruyor, câhiller devlet kuruyor
Hoş geldin ah iydu'l-fitr, ramazan sonuna perde..

garibAN
28.07.2014.. kâmiL-O-BÂ..[*] Habillah:

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّٰهِ جَمٖيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْكُرُوا نِعْمَتَ اللّٰهِ عَلَيْكُمْ اِذْ كُنْتُمْ اَعْدَاءً فَاَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَاَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهٖ اِخْوَانًا وَكُنْتُمْ عَلٰى شَفَا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَاَنْقَذَكُمْ مِنْهَا كَذٰلِكَ يُبَيِّنُ اللّٰهُ لَكُمْ اٰيَاتِهٖ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

Va'tesımu bi HABLİLLAHİ cemiav ve la teferraku, vezkuru ni'metellahi aleykum iz kuntum a'daen fe ellefe beyne kulubikum fe asbahtum bi ni'metihi ihvana, ve kuntum ala şefahufratim minen nari fe enkazekum minha, kezalike yubeyyinullahu le kum ayatihi leallekum tehtedûn:

Topunuz bir ALLAH İPİNE sım sıkı tutunun, biribirinizden ayrılmayın ve Allahın üzerinizdeki ni'metini düşünün, sizler birbirinize düşmanlar iken o sizin kalblerinizin arasında ülfet husule getirib yanaştırdı da ni'meti sayesinde uyanıb kardeş oldunuz, hem sizler ateşten bir çukurun tam kenarında bulunuyordunuz da o tuttu sizi ondan kurtardı, şimdi böyle size âyetlerini beyan ediyor ki Allaha doğru gidebilesiniz. [Âl-i İmrân Sûresi (3/103)]

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2014, 02:27 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eyl 2007, 03:00
Mesajlar: 2661
Konum: KAF'dan
Ramazan Bayramımız; Alemlere Rahmet olarak gönderilen Rasulullah SAV Efendimizin şerefli ümmeti olduğumuzun idrakine ve bu şuurla tüm Türk İslam aleminin kardeşlik ve sevgiyle denetlenmesine vesile olur inşaallah.. Bayramımız mübarek olsun Dostlar..

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2014, 08:59 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Haz 2009, 03:00
Mesajlar: 4740
Resim

ZEVK 668

Nedir ay-gün-güneş, Sultan!.. ne doğan var ne de batan
Bu Devranda dönen düzen, kaçsan kovan-kovsan kaçan
Her AN-her YERde-her HÂLde ki, BAYRAM içinde BAYRAMdır
Bir bahane oruç - namaz, YÂR ile bileyse İNSAN...

Kul İhvâni


24.04.1990 21:50

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2014, 11:25 
Çevrimdışı
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 27 Şub 2010, 03:00
Mesajlar: 919
Konum: BURSA
Tüm Muhammedinur ailemizin ve Ümmeti Muhammedin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Hayırlara vesile olmasını Rabbi'l-Aleminden dilerim.

Rabbim her zorluğumuza kolaylıklar ihsan etsin, darda kalanlara bolluk ve ferahlık nasip etsin. Hastalara şifa, ömürlerimize bereket versin, inşaAllah!


"Bir adam, bayram günü Hz. Ali (k.v) yanına gitti. Gördü ki; Hz. Ali (k.v) kuru ekmek yiyor. Hz. Ali'ye (k.v) şöyle dedi :
- Bugün bayram olduğu halde sen kuru ekmek yiyorsun!
Hz. Ali (k.v) ona şöyle dedi:
- Bayram o kimse içindir ki; Orucu makbul olmuş, çalışması yerinde görülmüş, günahları da bağışlanmıştır. Bugün bize bayramdır, yarın bize bayramdır. Allah'a (cc) asi olmadığımız her gün bize bayramdır.

Mana üstte anlatıldığı gibi olunca; akıllı olan herkes, dışa bakmayı bırakmalı ve görünüşe takılı kalmamalıdır. " (Abdülkadir Geylani - Gunyet'üt Talibin)

''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''

_________________
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2014, 09:55 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 08 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 3739
Gul yazdı:
Resim

ZEVK 668

Nedir ay-gün-güneş, Sultan!.. ne doğan var ne de batan
Bu Devranda dönen düzen, kaçsan kovan-kovsan kaçan
Her AN-her YERde-her HÂLde ki, BAYRAM içinde BAYRAMdır
Bir bahane oruç - namaz, YÂR ile bileyse İNSAN...

Kul İhvâni


24.04.1990 21:50

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2015, 13:06 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11012
Resim

RamazÂN BİR ÂN.
O ÂN, Şu ÂN-ŞeÂN..
ÂN - ÂN ZaM-ÂNN
BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RAZİYyeten >MERziYyeten
->RıZa-yı RAVZ-ı RAmazAN
->EZELberi <-> EBEDiYyen
KEVSERdir>HAVZ-ı RAmazAN!.

ZEVK 6929

KULLuğun >KaDER kAVşağı.. ->KORKunun >UMUT URUC’u
cÂN’a>cÂN’dan da AKRABa.. BİZ BİR-İZ.. >RABB’ıma RÜCÛ’
GuRBette HASsret TEKe TEK.. ->“OL-ÂN”a bAK KuL İhvÂNim
->“İYd-i SAVM”ın SEHERİ-nde -> “OLsun!. OLMasın!. ORUCu”..

16.07.15 03:42
brsbrs..tktkttrstkkmdsszzshrlrdesavmu’l-leyLÂ..


RamazAN Bayramımızın tüm İslam Âlemine Muhammedi Şuûr ve Nûr ile BİRlik ve DİRlik getirmesini Yüce Rabbımız Allah Teâlâ'mızdan naz-niyaz ederim.

Kalan ÖMRümüz ve Gönlümüz;
Hayrlı-Sıhhatli ayık ve uyanık geçsin İnşâallah!..…


MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî Muhabette
MuhaMMedî Hizmette
MuhaMMedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-alım İnşâallah!..…

MuhaMMedî Tevbe BİZ-BİR-liğimizi
MuhaMMedî Dua BİZ-BİR-liğimizi
MuhaMMedî Rıza BİZ-BİR-liğimizi
MuhaMMedî Şehâdet BİZ-BİR-liğimizi asla unutmayalım İnşâallah!..…

Bir yıldıza bakan bakışların buluştuğu gibi Gönüllerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve selem imizin yüce Gönlünde buluşsun İLE-likte ve BİLE-likte BİZ-BİR-İZ Kevserinde İnşâallah!..
…

URUÇ BaYRaMımız Mubârek OL-sun!
RÜCU muza NûR-u MîM DOL-sun!
SALL –> SALAVAT –> SALAT -> SILA
->MuhaMMedî MiRAC-ımız OL-sun!..

Resim

Bismillâhirrahmânirrahîm..
Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin,
Abdike (Muhammedîyyeti) ve,
Nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve,
Rasülûke (Ahmedîyyeti) ve,
Nebîyyi’l-ÜMMîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve üMMetihi...Yâ LÂTİF celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile LUTF eyle!
Yâ KERÎM celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile İKRAM-KEREM eyle!
Yâ RAHÎM celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile RAHMET eyle!
Yâ VEDÛD celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile AŞK ihsân eyle!
Yâ FETTÂH celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile VUSLAT KAPILARI fetheyle!..


Ve'l-hamdu li'llâhi RABBi'l-âlemîn.

MuhaMMedi MuHABBEtLerimİZLe!....


Resim

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2015, 21:27 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Eki 2011, 08:01
Mesajlar: 853
Resim

_________________
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2015, 09:50 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Haz 2009, 03:00
Mesajlar: 4740
Resim

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2015, 14:07 
Çevrimdışı
Admin
Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 27 Şub 2010, 03:00
Mesajlar: 919
Konum: BURSA
Tüm Muhammedinur ailemizin ve Ümmeti Muhammedin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Hayırlara vesile olmasını Rabbi'l-Aleminden dilerim.

Rabbim her zorluğumuza kolaylıklar ihsan etsin, darda kalanlara bolluk ve ferahlık nasip etsin. Hastalara şifa, ömürlerimize bereket versin, inşaAllah!''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''

_________________
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 23:41 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11012
Resim

SUyu ARAyan ->SUsayan
SU da ->SUsayanı GÜLüm
SIRAt SAVMı SıRrın Sayan
SEV-SEViLi >DOĞum-ÖLüm!.


ZEVK 7684

SıRR-ı SıFıR SONsuz DÖNüş.. ->SeBBeHA SaBaHı<->AKŞAMı
NÛRuLLAHtır >NÛR-u MîMi.. ReSÛL >TÜMün ->ALLAH >TAMı

GÜL kOKUsunda NEFesi
BÜLBÜL OKU!.sunda Sesi

“MUHiT-MERKEZin BİL!.”ene ->“BİZ BİR-İZ ->BİLe” BaYRAMı!.

04.07.16 23:10
voiciistnbL..dervişalimahllkaragümrükglml..


fARKın ->fARKına >ERende
BULut BUZdur BUZdur bULut
“ÇiLLe çARKı”na ->ERende
UMUT>KORKu.. KORku>UMut
İnsÂNoğLu ->Çiğ Süt EMMiş
“VeF”yı ->“SeF”yı ->UNut!.
RABB’a Duâ ->HAKk’a KUNut!.
celle celâlihu..

Et Tâmmu:
Resim

RamazAN Bayramımızın tüm İslam ÂLemine MuhaMMedi Şuûr ve Nûr ile BİRlik ve DİRlik getirmesini Yüce Rabbımız Allah Teâlâ'mızdan Naz-Niyaz ederim.

Kalan ÖMRümüz ve GönLümüz;
Hayırlı-Sıhhatli, AYık ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAH!..…


Muhammedî Merhamette
Muhammedî Muhabette
Muhammedî Hizmette
Muhammedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-alım İnşâallah!..…

Muhammedî Tevbe BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Dua BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Rıza BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Şehâdet BİZ-BİR-liğimizi asla unutmayalım İnşâallah!..…

Bir yıldıza bakan bakışların buluştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem-imİZin yüce Gönlünde BULuşsun İLE-likte ve BİLE-likte BİZ-BİR-İZ Kevserinde İnşâallah!..

Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Resim Adede mâ fi ilmillâhi Resim Salâten dâimeten bi devâmi mülkillah.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e ailesine, ashabına ve ehli beytine; selâm, salât, teslimiyet ve bereket ulaşım arzumuzu ulaştır. ALLAH'ın ilminde olanların adedince ve ALLAH'ın mülkünün devâmınca bir salâtla...”


MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..

Resim

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 08:56 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20 Oca 2010, 03:00
Mesajlar: 1011
Konum: Ankara
Tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı kutlu, mutlu ve mübarek olsun İnşâe ALLAHu TeâLâ...
Muhammedi Sevgi, Kardeşlik ve Muhabbetler dilerim..

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 21:51 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11012
Resim

İYD-i RamazÂN ki BİR ÂN.
->O ÂN -> Şu ÂN ->ŞeÂN..
BİR ÂN İÇİnde ÂN ->ZaM-ÂN
BaYRaM SEVinci
->YAŞA-n-ÂN..


RamazAN Bayramımızın tüm İsLâM ÂLeMine MuhaMMedî Şuûr ve Nûr iLe BİRLik ve DİRLik getirmesini,
Yüce RaBBımız ALLAH TeÂLÂ'mızdan NÂZ-ü-NiYÂZ ederim!.

KaLan ÖMRümüz ve GöNLümüz;
HayırLı-SıhhatLi AYık ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…


MuhaMMedî MeRHaMette
MuhaMMedî MuHaBBette
MuhaMMedî HiZMette
MuhaMMedî HaKiKatte BİZ-BİR-İZ OL-aLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

MuhaMMedî TEVBe BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî DUÂ BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî RıZa BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî ŞeHâDet BİZ-BİR-Liğimizi asLa UNUTmayaLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

Bir YILDIZa BAKan BAKışLarın BULuştuğu gibi GöNüLLerimiz,
RESÛLULLAH sallallahu aleyhi ve selem-imizin yüce GÖNLÜnde BULuşsun İLELikte ve BİLE-Likte BİZ-
BİR-İZ KEVSERinde İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

…

ZITLar ZEVKin ->İKİ UCu
KULLuğun SEBEB-SONUCu
MuhaMMedî MeŞK Mi’RÂCı
SON NEFESte RABB’a RUCÛ’..

ZEVK 8216

->HAYat ->KULLuk İmtihÂNı ->“OLsun!. OLmasın!.” ->“OLAN”ı
RABBın BİLmek!. VAKTin BİLmek!.->RABB’a KUL EDen->İNSÂNı
KELÂMuLLAH SÖZün DUYmak
->RESÛLuLLAH SESin ->UYmak
-->RAZİYYeten -->SİLÂ SAVMı.. -->MERZİYYeten -->RAMAZÂNı!.


24.06.17 21:46
brsbrsmm.. tktktrstkkmdcvLÂNnn..URÛC BaYRaMımız MüBârek OL-sun!.
RÜCÛ muza ->NûR-u MîM DOL-sun!.
SALL –>SALÂVÂT –->SALÂT ->SILÂ
--->MuhaMMedî MiRÂC-ımız OL-sun!. İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.


Resim KuL İHVANî

Resim


يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ
---“Yâ eyyetuhân nefsul mutmainnetu: Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis,” (Fecr 89/27)

ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً
---“İrciî ilâ rabbiki râdıyeten mardıyyeten: Razı olmuş ve kendisinden razı olunmuş bir halde Rabbine dön.” (Fecr 89/28)

فَادْخُلِي فِي عِبَادِي
---“Fedhulî fî ibâdî: Gir kullarımın içine!” (Fecr 89/29)

وَادْخُلِي جَنَّتِي
---“Vedhulî cennetî: Ve cennetime gir!” (Fecr 89/30)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ
"Yâ eyyuhâllezîne âmenûstecîbû lillâhi ve li’r- resûli izâ deâkum limâ yuhyîkûm, va'lemû ennallâhe yehûlu beyne’l- mer'i ve kalbihî ve ennehû ileyhi tuhşerûn (tuhşerûne).: Ey iman edenler! Allah ve Resûl’ü sizi, size hayat verecek şeylere dâvet ettiği zaman (dâvete) icâbet edin! Ve Allah’ın kişi ile kalbi arasına girdiğini ve muhakkak sizin O’na haşrolunacağınızı bilin!” (Enfâl 8/24)


Resim

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2018, 16:41 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11012
Resim

NÛR DAĞımda..
HIRÂ GÂRımmm!.


EZEL =>EBED=>EFfKÂRıdır
NÂZ YÂRe=>NiYÂZ ZÂRıdır
GURbette HASsret DEğiLdir
YÜReğim=>YÂRin GÂRı-dır!.

bEN yiNE SESsiz yiNE ISsız
YALNIZLık-ım Kutup YILDız
=>KİMsenin AKLına GELmez
=>KUTLU OLsun BAYramımız!.


ZEVK 8899

EZELe =>EBEDdir EZÂN.. =>ULU DAĞ DUYar =>SALAHı
YEDi KERRe YANKILANAN.. =>Eko YAPARkEN =>FELAHı
RÛH’un ReyHAsın DUYarsın
=>SEBBEHa SEYRin UYarsın
ANLAtıLmaz ki=>YAŞA!.nır =>BURSA’da BAYRAM SABAHı!.


15.06.18 06:19
brsbrsm.byrmnnamazısivasiLercâmimizzz..


Resim

HEP YANIZLık =>hER NE İse
NÂZ=>YÂRe=>NİYÂZ NEFİse
BiR ÖP!.ücük>KONDURurumm
=>İÇİMde AÇan ==>NERGİse!.

TEKEBBÜRün BAŞı GÖKte
TEKEMMüLün KÖKü YERde
BiNBiR ÇİÇEK GÖK YÜZÜnde
TENEZZüL -TEVAZÛ’=>KÖKte!.


Resim

RamazÂN =>BİR ÂN
O ÂN=>Şu ÂN-ŞeÂN
ÂN - ÂN =>ZaM-ÂNN
>BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RamazAN Bayramımızın tüm İsLÂM ÂLeMine MuhaMMedî Şuûr ve Nûr ile BİR-Lik ve DİR-Lik getirmesini Yüce RABBımız ALLAHu TeÂLÂ'mızdan Nâz-Niyaz ederim.

KaLan ÖMRümüz ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.


MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî Muhabette
MuhaMMedî Hizmette
MuhaMMedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-aLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

MuhaMMedî Tevbe BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Dua BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Rıza BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Şehâdet BİZ-BİR-Liğimizi ASLa UnutmayaLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

Bir YıLDıZa BAKan BAKışLarın BULuştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve selem'imizin yüce GöNLünde BULuşsun!. İLE-Likte ve BİLE-Likte BİZ-BİR-İZ KEVSERinde İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

Resim

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike ve
Rasülûke ve
Nebîyyi’l- Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi...

Âmin!. Âmin!.
Yâ Muîn celle celâlihu!
Yâ Lâtif celle celâlihu!
Yâ Kerîm celle celâlihu!
Yâ Rahîm celle celâlihu!
Yâ Rahmân celle celâlihu!
Yâ Hannân celle celâlihu!
Yâ Mennân celle celâlihu!
Yâ Deyyân celle celâlihu!
Yâ Furkân celle celâlihu!
Yâ Sultân celle celâlihu!
Yâ ALLAH celle celâlihu!.…

Âmin!. Âmin Ya MÛİN celle celâlihu!.

Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!
Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!
Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!.
İrhamNÂ yâ RABBBeNâ ceLLe celâlihuu!..


Âmin Yâ Latîf Yâ Kerîm ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Rahîm Yâ Vedûd ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Fettâh Yâ Gaffâr ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Settâr Yâ ALLAH ALLAH celle celâlihu!..

Âmin... Âmin... Âmin... Âmin!.. Yâ Muîn celle celâlihu..


Resim

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye