''AŞKın, MEŞKi ZOR-İŞ!..'' Kul İhvÂNi

KULİHVANİ'mİZin SÖZ mü? KÖZ mü? leri!
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

''AŞKın, MEŞKi ZOR-İŞ!..'' Kul İhvÂNi

Mesaj gönderen nur-ye »

''AŞKın, MEŞKi ZOR-İŞ!..''

Resim

Resim

AŞKın HAZZını HAZMetmek kolay bir İŞ değildir! Resim

''AŞKın, MEŞKi ZOR-İŞ!'' Der-ya Kul İhvÂNi Hocamız!
AŞK: Hakikatu’l-HAKKtaki HaBBenin Hakikat-ı MuhaMMediyye ASLının “KûN” Kazası..
MEŞK: AŞKuLLaHın Nur-u MîM Mazharında Mârifet-i MuhaMMediyye fASLının feyeKûN kaderini Yaşayış..

Biz AŞKın ATEŞinin Isısı ile çayır-çayır YANıyorken!
Ya ATEŞ BİZim için Neden YANmasındı!
AŞKın->ATEŞi
ATEŞin -> AŞKı
“RaBBu’l- ÂLEMÎN” <-> “Rahmeten li’l ÂLEMÎN” arakesitin içinde BİLip-BULup-OLup ve YAŞAnmasından, başka ne olabilirdi ki bu ÂLEMde YANmayan!

Kul İhvÂNi Hocamızın AŞK’a dair sözlerini DÜŞünmem gerekiyordu.

10 Ekim 2007 Anasayfadaki MuhaMMedî TaSaVVuF’u OKUmak için, Kendime 3 ay süre verMİŞtim..
O yıllarda 3 ay yetmedi tabiî ki bir 3 ay daha verdim kendime KENDİmce!

Saatlerin nasıl GELip GEÇtiğini, gecenin nasıl GELdiğini sabahın geceyi nasıl GEÇtiğini anlıyamıyordum…
Zamanlada zaten işim yoktu.
Umurumdada değildi hiçbir şey!
Araya beni engelleyecek hiçbir şeyi almıyordum!
ZÂTen engellerde kalkıyordu teker teker KENDİliğinden!

Resim

قُلْ إِنَّ صَلاَتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Resim---Kul inne salâtî ve nusukî ve mahyâye ve memâtî lillâhi rabbil âlemîn(âlemîne).: De ki: «Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm kesinlikle hep o alemlerin Rabbı olan Allah içindir.'' 6/EN'ÂM–162

Verdiğim SÖZle Sadece ALLAH-U ZÜ'L-CELÂL’in SİSTEMini ÂNlamaya çalışıyordum…
SESi DUYup-> UYmam için Çok çalışmam gerekiyordu çokkkk!

Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem efendimizin İLMini-AMELini-ÂHLAKını ve HÂLlerini BİLip-BULup-OLup ve YAŞAyan-YAŞAttıran
7 DUYsuyla-> 7 Yönde UYduğunu DİNleyen,
SıRR-ı SıFıRda İnleyen bir ÜSTADım vardı!
VARından VARettirdiğimin!

O sıralar Kul İhvÂNi Hocamız da bir SÖZ yazmıştı msn’den ->''önce İSTİDAD, sonra ÜSTAD!’’ diyordu!
Bu çalışma 3 gün sürdü.
Notlar almaya başlamıştım defterime. O yıllara kadar defterim, silgim, kalemtraşım, kalemim ve renkli kalemlerim çok önemliydi hayatımda hiç bırakmamıştım onları.
İbrahimde bunu iyi anlamıştı. (hala bana her sene ajanda güzel bulduğu kalem v.s alır! beni neyle mutlu edeceğini öğrenmiş!)
Artık yeni sisteme geçmem isteniyordu. Notlarım çoğalıyordu. Worde kaydetmeyi de öğrenmiştim.

3 gün 72 saatte çok önemlidir hayatımda, her şeyin notunu tuttuğumdan geriye baktığımda neyin ne olduğunu anlamama vesile oluyor.
eşimle kan uyuşmazlığımız vardı. İbrahim doğmuştu. 72 saat geçmeden o zamanlar Türkiye de bulunmayan bir İLAÇ almam gerekiyordu KANıma anti-kor içeren ilaç yüklenmesi gerekiyordu. Yani ZEHİRe karşı PANZEHİR!

TASAVVUFun dışında gibi gördüğümüz tasavvurlar, pek çok şeyle bizi TASAVVUF için HAZIRlamaktayMIŞş.

Beklemek yani TAHAMMÜL göstermek AYNanın yüzü, SABR ise AYNanın ardında ki SıRRıymışş!

Kapkaranlık bir odada gözümüz açık da olsa hiçbir şey göremiyoruz. O karanlığa çok yabancılaştığımız için olsa gerek!
O karanlığa alıştığımızda ancak görebiliyoruz, HİSSedeBİLiyoruz demek daha doğruSU!

''5 DUYudan çık! ''denilir ya hep!
Kolayda bir şey değil 5 DUYudan çıkmak.
Sonuncusu TENdir ya!
Ten nasıl çıkacak CANdan
CAN tensiz->ten CANsız nasıl bir şey deriz ya!
YÜZülmek
Dürüle dürüle eklediklerimizden DARRa çekilip YÜZülmek ve yÜRÜyeBİLmek!
Demek ki yÜRÜyeBİLmek için bu âlemde HALLac-ı MANSUR gibi kellesini verebilenler DARRa çekileBİLmekte
Nesimi gibi CANından tenini(derisini) yüzdürenler ancak MuhaMMedî YOLda yÜRÜyeBİLmekte!

Ya AŞK! sen nelere KADİR-SÎN
Ne güzel HİSSler YAŞAnmışş/YAŞAtılmışş!

GEÇmişmiydi GELen
GELenmiydi GEÇen!
dünden kalan bakiyelerinin TOPlamı TAMM yapılıncamı TÜMMleniyorduk.

99 ESMâ ne kadar önemliydi HAYYatımızda, YAŞAnmalı ve YAŞATılmadıydı BİZde OL-ÂN!
99'u ile KENDİNİ BİLdikçe,
BİRTEK VECHi ile RaBBını BULacaktı İNSAN!

Kemâlat ANA formülü gereği;
ŞERİAT-ı MuhaMMedîye'de->ben
TARİKAT- ı MuhaMMedîye'de >PÎR kaddesallâhu sırrahuAZİZ
MARİFET- ı MuhaMMedîye'de> Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz
HAKİKAT-ı MuhaMMedîye'de> ALLAHu Zü’l-CELÂLe aittir. Götürecek-irsal edici TEK KİŞİ Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizdir.

MARİFET- ı MuhaMMedîyede OLmamız HAKİKAT-ı MuhaMMedîyede YAŞAmamız için Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize ÂYET-i KERİMe ile buyrulmuştur. TESLİM Oluşumuzla İSTİKÂMETimizi belirliyecektir إِن شَاء اللَّهُ

Kul İhvÂNimİZin sÖZ ve kÖZlerini paylaştıkça
Gelecek nesiller paylaşımlarımızı OKUduğunda bir HAYR DÛA alabiliriz إِن شَاء اللَّهُ
MUHAMMEDÎNUR sitemizde ki hizmetimiz NASİB & KISMET işidir.
benmi hizmet ediyorum yoksa bana mı HİZMET ediliyor.
ne güzel demiş Kalaycı BaBa kaddesallâhu sırrahuAZİZ;

Mürid kâmil Mürşidine: “DeDe HiMMet!”dedikçe o da müridine: “Oğlum HiZMet!” dermiş bu YOLda!..

Nuriye kendinde KENDİni arama yolculuğunda bazen yorulur bazende tökezler. Bir tek BİLdiği ŞEY vardır yanlız, aradığını BULduğuda kesindir.
AMAÇı Sadece ve sadece ALLAH-U ZÜ'L-CELÂL’in DAVAsının DAVETçisi Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin ADIna HESABına ve ŞEREFine yapılan
Kul İhvÂNi KıtMÎRimizin HASBÎ HABİBÎ HİZMETinden ÂNlıyan BİR DAMLA OLup KULluğunun ŞEREFini YAŞAmasıdır. إِن شَاء اللَّهُ

VAKİTi gelince ÂNlaşılması gerekiyordu SÖZden KÖZe ÂN!
YAŞA-MIŞş OLa-BİLmek için!

ResimHcrmd ssszc

SEVgili kardeşlerim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
islaminesil
Aktif Üye
Aktif Üye

Re: ''AŞKın, MEŞKi ZOR-İŞ!..'' Kul İhvÂNi

Mesaj gönderen islaminesil »

HAKK yolunda HAKK ile olanlar gelsin
ÖZ-ünde HAKK-ı bilen SÖZ-ünde HAKK ile olanlar gelsin
SORma GÖNÜL kimdir diye
HAKK'I bilen HAKK'ı bulanlara gelsin..

Sen bize eyledin HÂL-i HAKİKAT-ini güzel DOST Nur-ye Abla
SIRRI SIFIRRINDA kalsın ÖZ-ün ÖZ-ü..

PİR-ime KURBAN..
KURBAN-dır HAKK için yoluna HAYY-ran
Ettik BİZ-de, HİMMET-iyle SEY-ran..

AŞKta AŞKtan AŞKa AŞKla!..
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/imzamnwi1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

NÂR BELeŞtir
NÛRa ->-tir
NÛRuLLAH”tır
AŞK ->AT--tir!.

AŞK ResimİĞNEnin UCUndaki
AŞK ResimKORKudur AŞK UMUttur
AŞK ResimSEBEB ResimSONUCundaki
AŞK ResimGÖKtekiResimKaLBî BULUttur!.

ZEVK 7284

ÇıRıLÇıPLak BeBek DOĞdum!. >DeDe OLdum KeMÂLin GÖR!.düm!
“İBRaHîMî NÂR”-a ->GİR!.dim!. ->CeLÂLde ->CeMÂLin GÖR!.düm!

Şe’ÂN >ŞEKLen MuhaMMedî
Şu ÂN ->AKLen MuhaMMedî
HAKk SÖZün HaBÎBî DUYdum
UYdum ->NAKLen MuhaMMedî..

HÂL-i HAZıR ->HUZÛRunda.. ->EL HAYyu’L- HEMHÂLin GÖR!.düm!.

10.12.15 12:22
brsbrsmda..tktktrstkkmdhcrÂN..

Resim

Resim---Aişe radiyallahu anha ANNemİZ: “Mısırlı kadınlar, Yâsuf aleyhisselâm'ın güzelliği ile mest olup ellerini kestiler. Ama benim Efendim(sallallahu aleyhi vesellem)'in güzelliğini görselerdi Ellerini kestikleri bıçakları kalplerine sokarlardı da, yine acı duymazlardı." buyurmuştur.
(Hadis-i Şerif)

Resim

ÂŞıK İnsÂN Resimher yere,her zamÂN, her HÂLde ve her NEfeste "LâmeLif" gibi YÂRiyle BİZ BİR-iZ YAŞA!.malı hER ÂLeMde. ( لا )
ÂŞıK İnsÂN ResimHâmile bir Kadın gibi Şahdamar-Yüreğinde TAŞImaLı AKLen NAKlen CÂNda CÂNÂN YÂRini "Cim" gibi hER ÂLeMde. ( ج )
ÂŞıK İnsÂN ResimYÂRinin SIRTına YÜKLediği ve dağların yüKLenmekten KAÇtığı AŞKuLLAH YÜKüyle Şimdi Şe’ÂNda/SıRAT Sırtında "ELif" gibi dimdik durabilmeli hER ÂLeMde. ( ا )
ÂŞıK İnsÂN ResimEl Kadîr celle celâlihunun KÛN feyeKÛN OYUNunda ->MeRYeM aleyhasselâm’ın Kerem "Kef"i Kucağındaki İsâ aleyhisselâm gibi TAŞıyaBİLmeli AŞKuLLahı hER ÂLeMde. (ك )
ÂŞıK İnsÂN ResimSEViLinin CeMÂLinde YOK OLup, her yERe, her zamÂN, her HÂLde ve her NEfeste "Te" gibi GÜLeBİLmeli hER ÂLeMde. (ت )
ÂŞıK İnsÂN ResimDost DERgÂHına dİZ Çöküp devrÂN-seyrÂN-cevLÂN-ında CÂN-CÂNÂN CEM’ CÜMBÜŞünde "ZeL" gibi hER ÂLeMde. (ذ )
ÂŞıK İnsÂN ResimBİR-TEK TEK-BİR RABBu’L-ÂLEMîn'in RAHMetenLi’L- ÂLEMîn MuhaMMed aleyhisselâm "MîM"-i giBi ResimBAŞ Eğip secdeye koymalı BAŞını hER ÂLeMde... ( م )!!!.
ÂŞıK İnsÂN ResimÂŞIKtırrr!.. ResimHAYy Dosty ALLAH celle celâlihu..

Resim

AŞK derdiyle hoşem el çek ilâcumdan tabîb
Kılma dermân kim helâküm zehri dermânundadur ..

MuhaMMedî HaKk Âşık Fuzulî kaddesallahu sırrahu..

Resim

Ben bir balığım.. AŞK ise daldığım bir deryâ...
AŞKta gözlerim yaşlı olsa da o deryâ göz yaşımı nerden bilir..?
Başımı o denizden çıkarayım desem.. balığım ya nefesim kesilir..!

MuhaMMedî HaKk Âşık MevLÂNÂ kaddesallahu sırrahu..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

gERçek AŞKLar Resim
ResimBAŞLangıçta NE İdiği BeLirsiz SEBEBLerin ResimEttiği İLe BeLLi OLan SON-UÇLarını Resim DUYuş ResimUYuş ve ResimYAŞAyış SERüvENidir bU HAYyatta.. hAYyGÜLümm!.

ZEVK 7617

ÜZen<->ÜZüLenLer ResimÖLü!. SEVen<->SEViLenLer ResimDİRi
“ÂLEMin ResimVARLık SEBEBİ”-n ResimSON-UÇudur ResimSEVgi PÎRi
TûBâ GuReBÂ ResimSEVenLer
MîM-i ÂL-i ÂBÂ ResimSEVenLer
ResimEş ŞEHîD-in ŞÂHiDLeri ResimHAYyatta HAYYdır ResimhER-BİRi!.

30.05.16 10:42
voiciistnbL..smerssitesikozyatağı..

AŞK Resim YÂRi DUYuş!.
MEŞK Resim DUYuşa ResimUYuş ki Resim AŞKı YAŞAyıştırr ve's- SeLÂMmm!.

Eş Şehîdü:
Resim

MîM-i ÂL-i ÂBÂ ResimSEVenLer.:

Ehl-i Kisâ/yün abâ Hadis-i Şerifi, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem'in sırtında abâsı olduğu halde, abâsının altına, Fatıma aleyhasselâm'ı, Ali bin Ebu Talib kerremallahu veche'yi, Hasan ve Hüseyin aleyhumusselâmı alması ve şu âyet-i celîleyi okumasıdır..
Ve ÜMMet-i MuhaMMede Ezelî ve Ebedî EDEB YOLUnu AÇık SEÇik göstermesidir İNÂNana..

وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا
Resim---"Ve karne fî buyûtikunne ve lâ teberrecne teberruce’l- câhiliyyeti’l- ûlâ ve ekımne’s- salâte ve âtîne’z- zekâte ve atı’nallâhe ve resûlehu, innemâ yurîdullâhu li yuzhibe ankumu’r- ricse ehle’l- beyti ve yutahhirakum tathîrâ (tathîran).: Evlerinizde vakarla oturun (evlerinizi karargah edinin), ilk cahiliye (kadınları)nın süslerini açığa vurması gibi, siz de süslerinizi açığa vurmayın; namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah'a ve elçisine itaat edin. Ey Ehl-i Beyt! Gerçekten Allah, sizden kiri (günah ve çirkinliği) gidermek ve sizi tertemiz kılmak ister.”
(Ahzâb 33/33)

Resim---Ayşe bint Ebu Bekir radiyallahu anhum ANNemiz: "Bir gün Peygamber sırtında yünlü bir abâ ile evden çıktı. Onu gören Hasan bin Ali yanına geldi, Peygamber ona abâsının altına girmesini söyledi. Sonra Hüseyin geldi. Peygamber onu da abâsının altına aldı. Sonra Fatıma geldi, peygamber onu da abâsının altına aldı. Daha sonra da Ali geldi, peygamber onu da abâsının altına aldı. Sonra peygamber “Ey Ehl-i Beyt!. Allah sizden günahı gidermek ve sizi tertemiz kılmak istiyor.” (Ahzâb 33/33) meâlindeki âyeti okudu." buyurdu.
(Sahih-i Müslim, c.4, s.1883, hadis.2424 (Kitab-ı Fezâili’l-Sahabe, bab-ı fezâil-i Ehl-i Beyt, 44500))

TûBÂ GuRaBÂ ÂŞıKLar!.
HÂL-i HaRaBÂ ÂŞıKLar!.
TûBÂ GuRaBÂ SEVenLer!.:

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: " ............... عن أبي هريرة ؛ قال : قال رسول الله صلى الله عليه وسلم:
بدأ الإسلام غريبا وسيعود كما بدأ غريبا. فطوبى للغرباء "

İslam garib olarak başladı ve yine başladığı gibi garibliğe dönecektir. Fe tûBâ li’l- GureBâ: Ne mutlu o gariblere!” buyurdu.

(Ebu Hureyre radiyallahu anhu’dan; Müslim : 1. Cilt 145. No ; İbni Mâce : 10.3987.No)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: "........ عن عبد الله بن عمرو قال : قال رسول الله صلى الله عليه وسلم : طوبى للغرباء طوبى للغرباء طوبى للغرباء فقيل من الغرباء يا رسول الله قال ناس صالحون في ناس سوء كثير من يعصيهم أكثر ممن يطيعهم "

"Müjdeler olsun o gariblere. Müjdeler olsun o gariblere. Müjdeler olsun o gariblere!” buyurunca dediler ki : “Kimdir o garibler Yâ Rasûlullah?” Buyurdu ki : “Kötü insanlar içinde çok az bulunan Sâlih insanlardır. Onların -içerisinde bulunduğu toplumda- isyan edenler çok, itaat edenler ise azdır!”

(Abdullah b.Amr b. As radiyallahu anhu’dan; İ. Ahmed , Müsned 2 / 222.7032 ; Shf. Sahiha : 4 . cilt 1619. No)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “قال رسول الله صلى الله عليه وسلم : بدأ الاسلام غريبا وسيعود غريبا كما بدأ فطوبى للغرباء: Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "El İslamu bedâ gariben ve seyuudu gariben fe TûBÂ lilgurebâ: İslâm garib olarak başladı ve başladığı gibi (günün birinde) garib hâline dönüşecektir. Fe tubâ li’l-gurâbâ: Ne mutlu-Müjdeler Olsun Gariblere! (Sıddık Ve Âdil Muhammedî Âşıklara!)” .
(Ebu Hureyre radiyallahu anhu dan; İbni Mâce, Sünen, Fiten- 3986 ve Müslim Enes bin Mâlik radiyallahu anhu dan; İbni Mâce, Sünen, Fiten-3987 Zevâid Abdullah İbni Mes’ud radiyallahu anhu dan; İbni Mâce, Sünen, Fiten 3988 ve Tirmizî)

Karib: Çok yakın. Yerce ve mekânca uzak olmayan. * Yakın hısım.
Garib: Kimsesiz. Zavallı. * Gurbette olan. Hayret verici. Tuhaf. *
Gureba: (Garib. C.) Garibler.
Tûbâ gurabâ!: Ne mutlu Gariblere!.
Resim

“►SÖZ mü? KÖZ mü? lerinden!◄” sayfasına dön