"TANRI" BİZE TORPİL GEÇİYOR... !!!

İslamiyet'de yaşanan tartışmalara açıklamalar
Kullanıcı avatarı
senim
Aktif Üye
Aktif Üye

"TANRI" BİZE TORPİL GEÇİYOR... !!!

Mesaj gönderen senim »

Aşağıdaki yazıyı yazan hanım efendiyi alnından öpmek hissimi gideremedim sizlerle paylaşırsam bir parça olsun hakkını vermiş olur gönül borcumu azıcık dindirmiş olurum diye düşündüm.

Konu mu MAÇ Efendim MAÇ...

YANİ BU ARALARKİ TEK ÖNEMLİ OLMASADA "TEK" ÖNEMSENEN KONU!

Derdimiz bunu tartışmak değil çünkü gollerin haberleri bile GÖZLERİMİZİ YAŞARTIYOR...

AYRIMCILIK istemesek de Milliyetçilik TÜRK'ÜN RUHUNDA VAR...

DİN-DARlık değil DİN-GENİŞlik için DUA ettiğimiz bu günlerde acımasız ve küstah köşe yazıları taraflı tarafsız gazetecilik habercilik anlaşına demokrasi diyen, arka sayfa güzeli olmaksızın gazete basamayan ve ön kapağında KADINLAR OY aracı yapılıyor bir meta olarak kullanılıyor diye manşet atmaya yüzü tutanlara, yaz sıcaklarını anlatırken bikini defilesini fon yapan televizyon kanallarının SETTAR a gericilik diye bakan vicdansız yüzsüz tavırlarına cevaben DİLERİM YARADAN RABBİMİZDEN;

HER BİRİNE EN AZ BİR TANE BU GÖNLÜ GENİŞ GÖZÜ AÇIK BASIN MENSUBUNDAN NASİP ETSİN...

'Tanrı' bize torpil geçiyor...
23 Haziran 2008 Pazartesi
Mucize diyoruz...
Doğaüstü güçler diyoruz...
İnanmak diyoruz...
Mistik güçler devrede diyoruz...

Bir Çek maçı...
Bir de Hırvatistan mücadelesi...
Her ikisinde de sıradışı bir şeyler vardı...
O sıradışılığın adını "mucize, mistik güçler" koyuyoruz...
İtinayla iki kelimeden kaçınıyoruz...
Dilimiz dönmüyor o kelimelere...

Neler mi?
Tuncay'ın kaleye geçtiğinde gökyüzüne açılan o elleri...
Uğur Boral'ın penaltı atışları sırasında dudaklarındaki o mırıltı...

"Allah" demiyoruz...
"Dua" diyemiyoruz...
Dersek ne olur, "anti-laik" oluruz...
"İrticacı" oluruz...
Hiç olmadı "AK Partili" bilemediniz "Saadet Partili"yizdir...

Fişlenmekten o kadar korkar olmuşuz ki...
O penaltı atışları sırasında ettiğimiz duaları söylemiyoruz...
O kadar korkar olmuşuz ki;
Semih'in o son saniye golünde "Allahım şükürler olsun" deyişimizi anlatmıyoruz...
Daha tuhafı...
Zorda kalıp, sıkıştığımızda "dua" ediyoruz da...
Dualarımız kabul olduğunda buna "mistik güç" ya da "mucize" adını veriyoruz....
Kalkıp da;
Mucize değil, "Duaların kabulü",
Mistik güç değil, "Yaradan" diyemiyoruz...

Niye bu kadar korkuyoruz "Allah"ın adını anmaktan?..
Ah pardon!
-"Allah belanı versin..."
-"Allahın cezası" ya da "Allah kahretsin" demekten kimse çekinmiyor değil mi? Bela okurken "irticacı" olunmuyor malum...

Neyse bizim yerimize Macarlar atıyor o manşeti;
-"Tanrı onlara yardım ediyor..." diyorlar...

Tabii bir de futbolcularımız...
Mucize diye nitelenen o gol için Semih ne diyordu;
-"O an topu önümde buldum ve Allah'ın verdiği son güçle vurdum."

Çek maçını çeviren Nihat ne anlatıyordu;
-"Allahım'a şükürler olsunki istediğim yere gitti vuruşlarım."

Arda diyor ki;
-"Türk halkının duaları ile buradayız..."

Bakın futbolcularımız korkmuyor...
İçlerinde o anda hissettiklerini söylüyorlar...
Siz de cesur olun azıcık...
Hadi itiraf edin penaltılarda dua ettiniz değil mi?

Deyiverin; "Yaradan bize torpil geçiyor" diye...
Tamam!
Siz Yaradan yerine Tanrı deyin...
O da kabulümüz...
Yeterki şu "mistik gücün" adını koyun...

Hacer ALKAN

TÜM BUNLARLA BERABER BİR MUHABİRİN "MAÇI KAZANDINIZ BU AKŞAM KUTLAMA YAPACAK MISINIZ? SORUSUNA

"ŞİMDİ ŞÜKÜR ZAMANI" DİYE CEVAP VEREN FUTBOLCUMUZUN HALİNİ VE TAVRINI YORUMSUZ DİMALARINIZA İLETMEK İSTERİM...

Selam ve Dua ile...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/senim.jpg[/img]
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

DEĞİŞİK VE ÖNEMLİ BİR KONUYU SİTEYE TAŞIMIŞSINIZ. GÖZLEMLER HER NE KADAR DOĞRU OLSADA YAPILAN BU ÜLKEMİZDE VE BİZLERDE BUNUN FARKINDAYIZ. MALESEF AHİR ZAMANDA YAŞIYORUZ VE HER DOĞRU HER YERDE HERKESE SÖYLENEMİYOR AMA BAZILARI SÖYLEMEYE KORKUYOR YADA SÖYLETİLMİYOR. NETİCE OLARAK KADERDE OLAN ORTAYA ÇIKIYOR. DÜŞÜNÜN Kİ MEDENİ VE GELİŞMİŞLİĞİ DİYE İSTENEN VE BİLİNEN BİR ÜLKE OLAN AMAERİKA'DA GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA EŞCİNSEL EVLİLİKLER DIŞINDA CALİFORNİA'DA EVLİ İKİ AİLEYİ EVLENDİRDİLER VE KANUNEN HER TÜRLÜ HAKLARINIDA VERDİLER. YANI BİR AİLENİN HANIMI DİĞER BİR AİLENİN BEYİYLE EVLENDİ. KONUMUZ İLE İLGİSİ YOK AMA DAHA BU AHİR ZAMANDA NELER DUYACAĞIZ VE YAŞAYACAĞIZ. O YÜZDEN HEP DİYORUM Kİ BİR İNSAN HAYATI BOYUNCA ÇOK DEĞİL SADECE BİR İNSANIN HİDAYETİNE VESİLE OLSA YADA BİR GÖNÜL KAZANSA ONDAN GÜZELİ OLAMAZ. ALLAH CC BU İÇİINDE YAŞADIĞIMIZ AHİR ZAMANDA BİZLERİ İMAN VE KURANDAN AYIRMASIN İNŞAALLAH...
Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen MBurak »

İnsanlar her dem, her nefes verişlerinde "HU" diyorlar da farkında değil!
Neden söyledim şimdi bunu?
Hırvat maçında SEMİH'in attığı golden sonra spikerin SEMİh, SEMİh, SEMİh...diye defalarca tekrarlamasına güldüm:)
Acaba ALLAH'a farkında olmadan işit mi diyordu hamdımızı, ama farkında olmadan defalarca dedi dedi ve dedi...
Futbolcularımızın ismlerine bakın
SABRİ, HAMİD,MEHMET,ARDA,SEMİH, HAKAN, v.s.
isimlerde bir iş var bir kimliği bir inancı ortaya koyma var!
Teknik direktörün adına bakın FATİH!
evet neticede futbol, bir spor büyütülecek bir şey yok
ama İSLAM bu milletin ruhuna ilmek ilmek asırlarca işlenmiş, silinmesi mi sanmam ki o kadar kolay olsun!
Biz tarihten biliyoruz ki her zorluğun üstesinden sadece ALLAH'a olan inancımız ve imanımız ile geldik, fakat bir takım yobazlar bunu görmek istemiyorlar ortada ÇANAKKALE örneği var ve açıklanamayan bir çok örnek! Rical diye bir şey var desek, Ruhlar İmparatorluğu diye birşey var desek ya deli oluruz, ya da çağ dışı ama farketmez, Allah a şükür hamil olduğumuz definenin farkında olanlardanız ves'selam
Bir de son söz: dikkat edin Hırvat Maçının olduğu gece ay dolunaydı
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Cancağızım Senim kardeşim, Ellerine sağlık, gönlüne sağlık. Bizlere öyle güzel konuları taşıyor, öyle güzel ifadelerle sunuyorsun ki, titretiyor, hatırlatıyor, ihtar ediyor, kendimize gelmemiz için gerekli neredeyse her tür elektriği veriyorsun. Ne güzel yazdırılıyorsun...
Bu konuda her Türkiye sevdalısı gibi biz de ailece mutluyuz, şükürdeyiz. Oğlum dün eyvah! dedi. Sorduğumda Hırvatistan maçında ki hakem final maçını yönetecekmiş. Olsun dedim. ALLAH bizden yana. Onlar öyle demiyor yendik diyorlar dedi. Hile ile yendiklerini, Ne mutlu Türküm! diyenlerin güçlü olduklarını biliyorlar ya dedim. Evet ne kadar hile ve taktik ile gölge etmeye çalışsalar da çok iyi biliyorlar ki biz güçlüyüz. Osmanlının gücü her birimizde devam ediyor. Birimiz bin oluyoruz izni ile. Futbol maçını izlerken sanki sahada koşan Fatih Sultan Mehmet han, Yavuz Sultan Selim Han, Kanuni Sutan Süleyman Han! Futbolcularımızın her biri orada adeta inancımızın, vatanımızın savunucusu mücahitler. Savaşın başka şekli başka adı ile, Spor ile Müzik ile Sanat ile Bilim ile yapılmakta artık. Yahudilerin Dünya medyasında her kategoride görev aldıklarını görüyoruz. Bunlar boşuna değil. Yani toyekün savaştayız. Barış güvercinleri uçurarak, eller sıkılarak, yüzlerde tebessüm, başarılarınızı övüyoruz diyerek acaip bir savaşı yaşıyoruz. Onun için yetmiş milyon ayağa kalkıyor bir yürek oluyor. Medeniyetler yarışında bizliğimizden birliğimizden taviz vermeden dostluk, saygı, sevgi, aile bağları, iman ile nasıl güçlü olunduğunun göstergesidir bizim kazanımımız.
Burada kazanmak için verilen topyekün mücadelenin sonucunda bir şekilde yenilsek te verilen mücadele, birleşen kalpler ve inancımız tazelenen bahar gibidir ve meyveye durur. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz de yaptığı savaşların bazılarında yenilgiye uğramıştı. Bu ne anlama geliyordu? Arkasında göremediğimiz murad ne idi?Söylediklerimiz içinde olunan bilinç seviyesine göre değerlendirilecektir. Ağzımıza dayayıp içmeden ya da testiyi kırmadan içindeki belli olmuyor....
Bundan sonrası için maçı kazansak ta kaybetsekte sonuç bizim güçlü oluşumuzdur....
Resim
Kullanıcı avatarı
Hacer
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Hacer »

]Sevgili Senim Kardesim
Gercekten benimde bir haftadir dusundugum konuyu acmissiniz.
benim oglumun diblama toreni vardi gecen sali 143 genc diblama
alacak.Imtihani kazananlar abitur yapacakonlar unversitr yolu aciliyor
3 yillik bir lise ve yine imthanlardan sonra,bunlarin sayisida 30 civarinda .Oguma sordum ne zaman gidecegiz diye sadece onlar 10 30 da biz 12 de dedi , biz neden gec gidiyoruz dedim biz muslumaniz onlar once kiliseye gidecek 12 de gelecekler.dusunun 350 kisi vardik butun cocuklarin anne babalari o gun izinliydi cocuklariyla 10 sinif diblamsini aldi diye once kiliseye gittiler mudur mudur yardimcisi sinif ogretmenleri .
Sadece musluman ogrenciler ve velileri gitmedi.Muduryardimcisi bayan
benim obur cocuklarinda ogretmeni bana sariliyor coskun hanim kutlarim emre kazandi diye o kadar samimiyetle bu beni dusundurdu.
yorumu sizlere birakiyorum bizde kac ailenin yada mudurun aklina gelir gelsede suc saten.
ALLAH cc yarve yardimcimiz olsun
Resim
Kullanıcı avatarı
senim
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen senim »

Gelen cevaplar kanımı donduruyor.

ALLAH ım bize yardım et yüzyıllardır çekilen eziyeti gören sen bilen sen işiten sensin...

Yorum yapamıyorum kardeşiniz aciz sessiz seyirde

Şükür ki kalpleri BİR çarpan bir NUR-u MİM deyiz inşaALLAH

Bugün bu zulme şahit olarak ALLAH YETER...

Keşke bir umutla bakacak gözlerim olsaydı ancak EFENDİMİZ SAV dinimizin başladığı gibi GARİP sonlanacağını söyleyen hadis-i şerifleri gidişatımızı çok net gösteriyor...

ALLAH'ım sen esirge bizi muttakilerle BİR kıl diyen duamdan başka bişeyim yok...

Şükür Selam ve Dua ile
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/senim.jpg[/img]

“►Tartışmalı Konular◄” sayfasına dön