DEPREM

Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

DEPREM

Mesaj gönderen Hakan »

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkez üstü olan ve Ülkemizin tamamında hissedilen depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Rabbim sabırlarını Cemil kılsın İnşeallah. Yaralı kardeşlerimize Allah Celle Celalehudan acil şifalar diliyoruz. Allah Celle celalehu yar ve yardımcımız olsun İnşeallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: DEPREM

Mesaj gönderen kulihvani »

Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ AZÎMİL- HİMMETi
ALLAHu TeâLâ’ nın SaLâtı ve SeLâmı Sana OLsun!
Ey Büyük Himmet Sâhibi!

Resim

Eûzubillâhi's-semî'u'l-alîmu mine'ş-şeytânirracîm.

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا

Resim---"İzâ zulzileti'l- ardu zilzâlehâ.: Yerküre kendine has sarsıntısıyla sallandığı" (Zilzâl 99/1)

وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا

Resim---"Ve ahreceti'l- ardu eskâlehâ.: Yer, ağırlıklarını dışa atıp çıkardığı" (Zilzâl 99/2)

وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا

Resim---"Ve kâle'l- insânu mâ lehâ.: Ve insan "Ne oluyor buna!" dediği vakit," (Zilzâl 99/3)

يَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا

Resim---"Yevme izin tuhaddisu ahbârehâ.: İşte o gün (yer) haberlerini anlatır," (Zilzâl 99/4)

بِأَنَّ رَبَّكَ أَوْحَى لَهَا

Resim---"Bi enne rabbeke ehvâlehâ.: Rabbinin ona bildirmesiyle." (Zilzâl 99/5)

يَوْمَئِذٍ يَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِّيُرَوْا أَعْمَالَهُمْ

Resim---"Yevme izin yasduru'n- nâsu eştâten li yurev a’mâlehum.: O gün insanlar amellerini görmeleri (karşılığını almaları) için darmadağınık geri dönüp gelirler." (Zilzâl 99/6)

فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ

Resim---"Fe men ya’mel miskâle zerretin hayren yereh (yerehu).: Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu görür." (Zilzâl 99/7)

وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ

Resim---"Ve men ya’mel miskâle zerretin şerren yereh (yerehu).: Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu görür." (Zilzâl 99/8)

Sadakallâhu'l-azîm

Resim
Yâ RABBu'L-ÂLEMîn, KELÂMuLLAH ve RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem Hürmetine,
ÜMMEt-i MuHaMMeD’e MERHAMEt eyLe!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

MuhaMMedî Hasbî HizmetçiLerimiz Ahmed Çakır ve ELif Çakır SevgiLi CÂNLarımız, MiLLetimizin yüreğini YAKan DEPREMin ikinci gününde ANDA BURSA Ekibiyle birlikte HATAYda CÂN KURTARma Hizmetine başlamışlar ve devam etmektedirler.. RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem YÂR ve ALLAHu zü’L- CeLÂL YARdımcıLarı Olsun İnşâe ALLAHu TeALÂ..

Resim
ANDA KARDEŞE VEFÂ DERNEĞİ 2014 yılında bir grup gönüllünün Türkmendağı ve civâr bölgelerinde ki mazlum ve mağdur kardeşlerimize insanî yardım malzemeleri götürmesi ile başlamış bir harekettir. Daha sonraları yapılan duyurular sonucunda sosyal medyanın da büyük etkisi ile binlere ulaşan bir GÖLLÜLer ağı kurmuş olduk. 2016 yılında resmiyet kazanmış olan ANDA Kardeşe Vefâ Derneği tamamen gönüllülük esaslı çalışan ve yardımı değil "Vefâ’’yı şiar edinmiş bir dernektir. ANDA=>eski Türkçede/Göktürkçede KAN KARDEŞ anlamına gelmektedir..
Derneğimizin Merkezi Ankara’da olup Bursa, Sivas, Afyon, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Manisa, İstanbul, Batman, Elazığ, Erzincan, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi illerde 40 resmi resmi temsilciliğimiz olup daha onlarca ilde ise gönüllerimiz bulunmaktadır.

ANDA, kuruluşundan bu yana Suriye, Irak, Afganistan, Moğolistan, Afrika, Makedonya, Ukrayna’nın beraberinde ülke içerisinde de insanî yardım organizasyonları gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra ilk olarak Hatay Yayladağı’nda başlatmış olduğumuz yetim ve kültür merkezlerini yaygınlaştırmış olup Suriye’de Elbab Kabbasin ve Afrin Meryemin bölgelerinde iki yetim ve kültür merkezi Afganistan Şibirgan’da bir yetimhane ve Serapul’da Türk Afgan Kardeşlik Eğitim merkezi (TAKEM) ile savaş mağduru çocukların, savaş sonrası sosyal hayata adapte olabilmeleri için rehabilite hizmetleri, Türkçe dersleri ve futbol, tekvando gibi spor dallarında eğitimler verilmekte ve gelecek yıllarda kendi çocuklarımıza kardeş, ülkemize vefâlı ve sevdalı birer nesil yetiştirmek hedeflenmektedir. Yine Suriye bölgesinde gençlere ve kadınlara yönelik mesleki ve kültürel faaliyetlerde sürdürülmektedir.
ANDA Derneği olarak sadece Suriye’de değil mazlumun olduğu her yere Türk’ün Vefâlı Elini uzatma gâyesindeyiz. Bunun için özellikle Ramazan Ayları (gıda paketleri, fitre, zekat dağıtımı, bayramlıklar vb.) ve Kurban Bayramları (binleri geçen kurban bağışları, bayramlıklar v.s) başta olmak üzere her dönem Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Bosna Hersek, Kosova ve Uganda gibi ülkelerde de gerek aynî/malzeme gerek nakdî/parasal ve gerekse eğitim faaliyetleri ile desteklerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bunların yanısıra Ankara’da ve Suriye’de birer AŞEVİMİZ bulunmakta olup haftanın her günü yaklaşık 1500 kişiye hizmet vermekteyiz..
Ayrıca Dernek bünyesinde görev yapan toplam 17 merkezde, eğitimli gönüllüleri 900’ü aşan Türkiye’nin AFAD ile akredite edilmiş bir Arama Kurtarma Ekibi de 2017 yılından bu yana ülkemizde meydana gelen tüm doğal âfetlerde seferber olmuş, ülkemiz ve vatandaşların yaralarını sarmak adına gayret göstermiştir. Yine AFAD‘dan eğitimlerini tamamlamış 400’den fazla Âfet Bilinci Eğitmeni ile Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde binlerce insana âfete hazırlık eğitimleri ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. İl temsilciliklerimizde aynı şekilde büyük bir özveri ile hem Genel Merkezimiz aracılığı ile bütün mazlum coğrafyalarına hem de kendi illerinde ki mazlumlara el uzatmaktadırlar. ANDA Derneği bünyesinde yer alan GENÇ ANDA ekibi de insanî yardım ve arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler alanlarında sorumluluk üstlenmiş olup imza günleri, konferanslar, söyleşiler, doğa yürüyüşü ve müze gezisi etkinlikleri gibi faaliyetler yürütmektedirler. ANDA Derneği olarak gençlerin gelişimine, sosyalleşmesine katkı sağlamak amacı ile Ankara’da bulunan Terakki Kitap Kahve Evi tamamen ücretsiz olarak öğrencilere hizmet vermektedir..

Resim
RABBu'L-ÂLEMîn, KELÂMuLLAH ve RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem Hürmetine,
ÜMMEt-i MuHaMMeD’e MERHAMEt eyLe!.

Resim

Resim TÜRKMEN DAĞI.:
(Arapça.: جبل تركمان ‎; Jabal Turkman; Türkçe.: Türkmen Dağı) Suriye'nin Lazkiye ilinin kuzeyinde, Hatay sınırındaki Bayır-Bucak bölgesinin orta ve doğu kısımlarını oluşturan ve çoğunlukla Suriyeli Türkmenler'in bulunduğu dağlık bölgedir. 2015'te Suriye İç Savaşı neticesinde Rus hava bombardımanına uğramasıyla gündeme gelmiştir..

TÜRKMEN Dağı'ndaki ve Bayırbucak'taki BöLgeLer/KöyLer.:
Bayır-Bucak'ta 72 Türkmen Köyü bulunmaktadır. 54 tanesinin Muhtarlık statüsü vardır. 18 tanesi ise Çiftlik statüsündedir.

BaşLıca BöLgeLeri.:
45 Tepesi, Acısu, Avanlı, Bedeme, Burc Keseb, Celiliyye, Çardaklı, Çümeyren, Dağdağan, Dağmışlı, Dervişhan, Derhane, Fırınlık, Gazalah Tepesi, Gebelli, Gımam, Gökdağ, Hancağız, İyn El Ğazal, Kapaklı, Kantara, Karaman, Kapıkaya, Karagır, Kasatil, Kelez, Kepir, Kırıkaltı Tepesi, Kızıldağ, Kulcuk, Milikli, Murtlu, Nisipin, Pınar Almer, Gebelli, Saray, Şems, Yertilik Tepesi, Zeytincik ve Zuveyik'tir..
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Resim
Es Selâm Hocam, biz iyiyiz sağ sâlim vardık bölgeye ama durum bayağı kötü.. İnsanlar dışarıda kalıyor.. enkazda umudu olduğu yakını olanlar özellikle bölgeyi terk etmiyor... Elektrik yok . Telefonlar ara ara çekiyor ve internete bağlanıyor...
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Allah C.C. hayatını kaybeden canlara rahmet eylesin inşeAllah..Yetim, öksüz kalan yavruların acılarını hayırlı kaderlerle unuttursun inşeAllah. Umudunu kaybedenlerin umutlarını yeşertsin inşeAllah..Oradaki canlara can olanlara güç, kuvvet, sabır versin inşeAllah.

Çakır abim Allah yardımcınız olsun dualarımız hepinizle inşeAllah.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Resim Yâ HAYy celle celâlihu..

ALLAH celle celâlihu razı olsun ALLAHu zü’l-CeLÂL’in insandaki cem olan CANını ALLAHu zü’l-CeLÂL’in emirleri doğrultusunda Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellemin Eğitim ve Öğretimiyle hizmet ederek gelişimini sağlamak, âfet ve sıkıntılardan gidermek uğruna yapılan tüm çalışmalar MuhaMMedî Hasbî Hizmettir İnşâe ALLAH. Öyle bir imtihan ki deprem, kimi zaman 30 günlük çocuk 4-5 gün sonra enkaz altından sağ çıkarken, kimi zaman sevenler sevdiğinin bir sesini duyabilmek için enkaz başından ayrılmazken, kimi zaman bir teyze vefât etmiş eşinin ceset torbasının yanına yatarak ona sarılırken görebiliyoruz. Fizik Kurallarını alt üst eden depremde, 10 günlük, 30 günlük, 1-2-3 yaşlarındaki yaşama süresi dolmayan bebeklerin ALLAHu zü’l-CeLÂL'in Melekleri tarafından beslenerek hayatta kalmasını ilim ve bilim açıklayamaz. Mu’cizelerin olduğu depremle aynı zamanda zor ve sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz. Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellemin Eğitim ve Öğretiminden geçen insan MUHAMMEDî İnsan kendine yakışanı hayrı yapar. Hakk ve Hayrda yarışmak bu olsa gerek. Evde oturup.: “Vah!. Tüh!.” demektense eğitimi alıp bir taş bile kaldırabilmek, lojistik destek verebilmek, insanları psikolojik olarak rahatlatabilmek ne güzel bir hizmet. Aynı duyguları yoğun şekilde yaşıyorum. AFAD, Türk Kızılayı ve Adalet Bakanlığına gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek istediğimi belirttim ama olumlu cevaplar alamadım. Oğlum Hüseyin Latif YILDIZ şu ÂN’da Kahramanmaraş'ta depremzedelere hizmet ediyor. CÂNlar, büyük ve hüzünlü sıkıntılar paylaşıldıkça aşılır. Ahmet ve Elif CÂN Kardeşimden ve tüm depremzedelere hizmet eden diğer kardeşlerimizden ALLAH celle celâlihu razı olsun. İyiler CESUR olmalı...
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön